Skip to content

Materiały potrzebne do remontu mieszkania 6 Porady, które warto poznać

Remont wnętrz to duży wydatek, jednak na niektórych materiałach wykończeniowych nie warto oszczędzać. Z upływem lat poniesione koszty staną się wartościową inwestycją. Wybierając materiały potrzebne do remontu mieszkania, zdecyduj się na sprawdzonych producentów i dostawców. Materiały potrzebne do remontu mieszkania poznaj porady i nie popełnij kosztownych błędów.

Materiały potrzebne do remontu mieszkania nr 1

Nawet w niewielkim mieszkaniu na podłogach powinny znaleźć się materiały, które będą służyć przez wiele lat bez widocznych śladów eksploatacji. Warto pamiętać o łatwości utrzymania czystości i konserwacji. Często drogie materiały jak kamienie naturalne i drewna egzotyczne są problematyczne w eksploatacji i trudne do renowacji.

Zaleca się również aby starać się utrzymać jednolitą, stonowaną kolorystykę posadzek w całym mieszkaniu.

Znanym sposobem na tani remont podłogi, zamiast paneli podłogowych jest zastosowanie wykładzin winylowych, które są wodoodporne i trwałe oraz dostępne w modnych obecnie wzorach stylizowanych na strukturę deski. Tańszą wersją podłogi do salonu są wykładziny PCW o wymiarze całego pomieszczenia, którego montaż jest bardzo prosty i nie sprawi trudności gdy zdecydujemy się wykonać go samodzielnie.

Jak dobrać oświetlenie

Należy zacząć od zadbania by do mieszkania dostawało się jak najwięcej światła przez okna. Zbyt grube i duże firany i zasłony ograniczają potencjał istniejących przeszkleń i utrudniają dostęp do parapetów.

W mieszkaniu należy dobierać oświetlenie z uwzględnieniem stref funkcjonalnych. Kanapa przed telewizorem powinna być oświetlona delikatną żółtą barwą np. dzięki ozdobnej lampie stojącej. Biurku przy którym pracujemy lub uczą się dzieci obok naturalnego światła z okna powinno mieć lampkę boczną i oświetlenie górne o jasnej zimniejszej barwie. W salonach z efektownymi zabudowami lub strukturami ścian idealnie je podkreślą listwy LED lub kinkiety obrotowe.

Studio remontu dobierzemy materiały dla twojego remontu

Inwestując swój czas i pieniądze w remont kuchni warto polegać na sprawdzonych producentach sprzętu AGD oraz odpornych na podwyższoną temperaturę i wilgotność zabudowach meblowych i materiałach budowlanych.

Warto zwrócić uwagę na właściwy dobór okapu i zapewnienie odpowiedniej wentylacji, dzięki czemu unikniemy problemów w postaci zawilgoconych ścian i mebli oraz występowania grzybów i pleśni, również na produktach spożywczych w niej przechowywanych.

Eksperci Studia remontu i Build Company znają materiały potrzebne do remontu mieszkania i szczegółowe rozwiązania techniczno-projektowe,  bez znajomości których efekt końcowy remontu może okazać się mało estetyczny i w dodatku bardzo kosztowny. Prawidłowo dobrane materiały potrzebne do remontu mieszkania to kluczowa kwestia. Czy na pewno Cię na to stać, nadal chcesz oszczędzać i robić to sam?

Studio Remontu Łazienka

Łazienka jako pomieszczenie szczególnie narażone na nadmierną wilgoć, powinna być obowiązkowo odpowiednio zabezpieczona. Warto dobrać wysokiej jakości armaturę, odpływy umywalki, wanny oraz kabinę prysznicową.

Obecnie standardem jest stosowanie armatury wiszącej łatwej w utrzymaniu czystości i antybakteryjnej. Stelaże ścienne powinny być z wieloletnią gwarancją i łatwe w naprawach bez konieczności demontażu płytek i ich zabudowy. Kabiny prysznicowe powinny mieć odpływy łatwe w eksploatacji i odporne na zatykanie.  Wykonane z materiałów odpornych na korozję i powstawanie zacieków z kamienia i mydła. 

Studio Remontu Zaprojektujemy wnętrze

Na rynku budowlanym obecnie mamy ogromny wybór rodzajów farb oraz paneli. Wybór zależy od zasobności budżetu, rodzaju i stanu ścian. Gdy stan gładzi i tynku posiada wiele oznak użytkowania tańszym rozwiązaniem i nie wymagającym odpylania całego mieszkania okażą się tapety. Przy gładkich ścianach wystarczy wybrać kolor farby, warto by pozwalała na zmywanie z niej drobnych zabrudzeń.

Eksperci Studia remontu i Build Company pomogą przeprowadzić malowanie i odświeżanie pomieszczeń przy użyciu sprawdzonych materiałów i doświadczonych fachowców.

kam idris YS 81Cj8kHY unsplash

Decydując się na wynajęcie swojego mieszkania warto zabezpieczyć się przed nieumiejętną eksploatacją przez najemców, często studentów i osoby dla których samodzielne mieszkanie i sprzątanie to nowość w życiu. Należy stosować materiały o podwyższonej odporności mechanicznej począwszy od klamek w drzwiach po baterie umywalkowe i haczyki na ręcznik czy słuchawkę prysznicową. Zastosowane materiały powinny umożliwiać łatwe ich wyczyszczenie i odświeżenie po zakończeniu kolejnych umów najmu. Wykonywanie generalnego remontu mieszkania, co kilka lat sprawi, że jego wynajem będzie powodował jedynie straty finansowe.  

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej ekipy remontowej i projektanta wnętrz, który pomoże Ci mądrze wykonać wszystkie niezbędne prace i wybrać materiały skontaktuj się ze Studio Remontu lub odwiedź naszego bloga z cennymi poradami.